...

Oknoplast to sklep, w którym znajdziesz doskonałe rolety zewnętrze. Wysoka jakość produktów to gwarancja Twojego zadowolenia.

Wybierz okna PCV online

Gdzie znaleźć najlepsze rolety zewnętrzne?

Kliknij i wybierz nowe rolety »

Z tych rolet zewnętrznych jesteśmy dumni!

Rolety zewnętrzne – jakie pełnią funkcje?

Pierwszą funkcją rolet jest ochrona przed włamaniem. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby Twoje rolety były naprawdę antywłamaniowe, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Ważny jest również sposób montażu – powinny być przymocowane do muru, a nie do ocieplenia budynku. Wybierając rolety, spotkasz się z różnymi klasami bezpieczeństwa. Obecnie wyróżniamy 6 klas. Klasa szósta to najwyższe bezpieczeństwo. Wybierając rolety do domu jednorodzinnego, powinieneś celować w klasę średnią. Wybierając najwyższej klasy rolety, musisz się liczyć z wysokimi kosztami.

Montując rolety zewnętrze, dbasz o swoją prywatność. Wystarczy, że zasuniesz roletę, aby się uchronić przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów.

Kolejną ważną cechą rolet zewnętrznych jest ich doskonała izolacja termiczna. Rolety pozwolą Ci zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20%. Roleta doskonale sprawdzi się również latem, ponieważ zapobiegnie nagrzewaniu się pomieszczenia. Teraz możesz łatwo zadbać o komfortową temperaturę w Twoim domu.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Decyzję o montażu rolet zewnętrznych powinniśmy podjąć już w czasie projektowania domu. Od tego zależy rodzaj rolet, które będziemy mogli wykorzystać. Rolety naokienne są montowane razem z oknem, a natynkowe mogą zostać zamocowane po montażu okna.

Czytaj więcej poradników w serwisie poradnikowym


Niezależnie od rodzaju rolet możemy je wyposażyć w dodatkowe funkcje, które poprawią ich użytkowanie. Bardzo popularną modyfikacją jest montaż rolet zewnętrznych elektrycznych. Jest bardzo wygodne i nie wymaga szczególnych modyfikacji mechanizmu rolet. Z pewnością docenisz możliwość zasłaniania okna z każdego miejsca w Twoim mieszkaniu. Kosztują niewiele więcej od zwykłych rolet zewnętrznych.

Dlaczego rolety zewnętrzne marki Oknoplast?

Oknoplast to jeden z największych producentów rolet zewnętrznych.

Wieloletnia obecność na rynku marki Oknoplast pozwoliła na zebranie doświadczenia, dzięki któremu ich produkty zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Zapoznaj się ze stolarką aluminiową marki Oknoplast już teraz!