...

Drzwi Cerber to miejsce, w którym rozkochasz swój dom. W Twoje ręce oddajemy w końcu najpopularniejsze systemy drzwi tarasowych wiodących polskich producentów. Na punkcie dbałości na detali jesteśmy absolutnie zakręceni.

Oknoplast praca: czy warto starać się o pracę w firmie Oknoplast w Krakowie?

Obelix

Witajcie idę jutro na rozmowę do Oknoplast na stanowisko specjalista ds. montażu okien i chciałbym się dowiedzieć czego mogę się tam spodziewać? Czy może ktoś z obecnych lub byłych pracowników napisać mi coś na temat atmosfery pracy, jak wygląda kwestia zarobków oraz czy faktycznie dostaje się umowy o pracę? Widziałem różne opinie na temat tej firmy, ale chciałbym wyrobić sobie własne zdanie.


Jan-1986

Jeżeli chcesz sobie wyrobić opinie to powinieneś pójść do pracy i zobaczyć ;). A tak serio mówiąc to bardzo ciężko się dostać, więc sobie po rozmowie za wiele nie obiecuj, sito jest potężne bo zależy im na specjalistach najwyższej klasy, którzy dokładnie montują okna. Ogólnie praca jest spoko, ale musisz nastawić się na naprawdę solidne tempo i to, że często są zlecenia na nocki. Wiadomo kasa za to jest niezła i odpowiednia do wysiłku ale naprawdę trzeba ściskać poślady.


Gość0453

Chodzi Ci o pracę w Ochmanowie czy w spółce WND w Łodzi? Nie słyszałem by była rekrutacja na montażystę okien do Oknoplastu, natomiast wiem, że Łódź raz po raz szuka nowych ludzi do pracy. Musisz wiedzieć, że w tej drugiej fabryce są trochę inne zasady rekrutacji i inne warunki jeśli chodzi o kasę czy socjal.


Obelix

Na pewno do Ochmanowa, mogę powiedzieć, że tak trochę z wewnętrznej rekrutacji się dostałem na rozmowę bo mój znajomy podrzucił CV komu trzeba ;). On strasznie zachwala pracę tam i jest strasznym hura optymistą, dlatego chciałbym skonfrontować jego zdanie z innymi opiniami by wyrobić sobie jakiś pogląd na sprawę.


Gość1353

Jeśli się dostaniesz na montaż okien to pot będzie Ci po plecach spływał aż do samych pośladków, nie ma że boli, albo, że nie daje radę. Pracujesz w ekipie 6 ludzi, którzy wykonują swoją robotę tak precyzyjnie jakby składali silnik, wiem bo też tak pracuje. Plusem jest niezła kasa, praca z klientami na poziomie oraz możliwość znalezienia zatrudnienia zagranicą.


Kattor

Witajcie, jak już mowa o Oknoplaście to chciałbym się podłączyć z takim pytaniem bo dostałem ofertę pracy w Ochmanowie, ale muszę się tam przeprowadzić. Czy możecie mi zatem napisać jak w ogóle wygląda sytuacja firmy, jak atmosfera, praca, zespół itp.? Przeprowadzka dla mnie nie jest problemem bo nie mam żony czy dzieci, ale nie chcę tracić czasu by przenosić się przez pół Polski na darmo.


Gość0986

W sumie masz dobre pytanie, z tego co się orientuje to w Ochmanowie są super warunki pracy, ale o zespole nie umiem Ci powiedzieć. Daj znać czy w końcu zdecydowałeś się zjechać na Małopolskę i jak Ci się pracuje w Ochmanowie. Też pracuje w branży okiennej i mogę Ci powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych regionów jeśli chodzi o pracę w stolarce okiennej. Nawet jeśli Ci nie wyjdzie z Oknoplastem to na pewno znajdziesz jakąś robotę w branży i to na pewno za niezłe pieniądze.


Karol

Witajcie, wiem, że już trochę po ptakach, ale ktoś mi może powiedzieć, czy jeszcze na jesień szukają kogoś na produkcję? Niedawno wróciłem do kraju i mam bardzo duży problem ze znalezieniem pracy. W Anglii pracowałem przy produkcji okien oraz montażu, niestety sytuacja rodzinna zmusiła mnie do powrót do kraju, a w ofertach głucho. Jeśli ktoś coś wie na temat rekrutacji proszę o jakieś inne na prv, będę wdzięczny.


Kulinex3453

No to się szybko obudziłeś z szukaniem pracy, nie ma co. Do Oknoplastu najlepiej wysyłać gdzieś na wiosnę: marzec-kwiecień. Nie ma jeszcze rekrutacji na sezon, ale pomału zbierają i przeglądają życiorysy, potem tylko dzwonią do osób, którymi są zainteresowani by zaproponować im współpracę. To tylko robota na sezon, ale jak się sprawdzisz możesz liczyć na to, że będą Cię częściej „podnajmować” a z czasem dostaniesz etat.


Gość3253

Witajcie, a ja mam takie pytanie dostałem z urzędu pracy ofertę do Oknoplastu na produkcję i chciałbym się zorientować czy jest tam praca na 3 czy tylko na 2 zmiany, jak to ogólnie wygląda, bo różnie słyszałem, będę wdzięczny za info.


Maksiu3432

Cześć, na bank mogę Ci powiedzieć, że najogólniej na liniach produkcyjnych praca jest 3 zmianowa. Jednak ostatnio były tylko dwie zmiany, ze względu na przestój w zamówieniach oraz sezonie urlopowym. Jak widzisz zdarza się, jednak nie nastawiałbym się zbyt mocno na ten drugi wariant ;)


Klingu

To Ci zazdroszczę, tam się chyba nie da inaczej dostać jak z bezrobocia czy pośrednictwa pracy. Bo ja swoje CV złożyłem na produkcję okien ponad 24 miesiące temu i nadal nie ma odzewu ;). Myślę, że w normalny sposób się tam nie da dostać, na szczęście mam co robić, pracuje w innym miejscu, jednak nie mniej chciałbym tak kiedyś pracować.


Gość2343

Maksiu3432 mogłeś jeszcze wspomnieć o tym, że niektórzy nie są zadowoleni z wypłaty, bo według nich jest ona zbyt niska. Mi tam akurat odpowiada, ale są też malkontenci, wszystko więc zależy czego oczekujesz i kasy na jakim poziomie się spodziewasz. Najlepiej płacą zwykle w okresie wakacji, gdzie jest dużo zamówień a mało ludzi na linii, a najgorzej w styczniu, zwykle jest sama goła pensja bez żadnych premii czy innych bonusów.


CarAudio13

Oczywiście idąc tam do pracy musisz się nastawić, że będzie to praca bardzo wymagająca bo jest to w końcu jedna z najprężniej rozwijających się firm w regionie. Mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobry pracodawca bo praktycznie od początku ma się umowę o pracę i hajs się zgadza. Jednak jak przychodzi co do czego to nie ma zmiłuj się i pracujesz tak długo jak trzeba.


Tycek1245

No dokładnie niedawno była zmiana szefostwa i klimat się trochę zważył, ale ogólnie nie jest źle. Praca jest spoko, najważniejsze, że nie ma zabawy z żadną kasą pod stołem ile masz na papierze tyle dostajesz i tyle. Minusem jest olbrzymia presja i stres, bo są wymagania by było wszystko na czas, na już, a najlepiej na wczoraj. Wszystko zależy od odporności są tacy, którzy się wyniszczają i nie wytrzymują, ale bardzo dużo ludzi pracuje tam od lat i nie ma żadnej rotacji.


Patrz też:

Praca w Oknoplast, czy warto? »