...

Oknoplast to firma, która produkuje wysokiej jakości okna, które gwarantujemy, że pokochasz.

Wybierz okna PCV online

Zastanawiasz się, że gdzie możesz znaleźć okna PCV?

Rzuć okiem na całą ofertę okien marki Oknoplast »

Zobacz okna PCV w ofercie Oknoplast

Okna PCV, czy drewniane?

Wybór odpowiedniego rodzaju okien jest nie lada wyzwaniem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że różnica polega jedynie na designie. Jednak im dłużej się zastanawiamy i szukamy informacji, tym widzimy więcej różnic. Jak podjąć dobrą decyzję?

Oba rodzaje okien z pewnością doskonale się sprawdzą w Twoim wnętrzu. Pamiętaj o tym, że niewielkie różnice, mogą stać się z czasem irytujące. Zanim o różnicach, zobacz na co zwrócić uwagę wybierając okna, ponieważ niezależnie od rodzaju okucia, okna muszą mieć odpowiednie parametry.

Pierwszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę jest współczynnik przenikania ciepła. Im niższa wartość współczynnika – tym lepiej. To pozwoli na zatrzymanie ciepła w chłodne dni, dzięki temu nie będzie konieczne dogrzewanie pomieszczenia. Pamiętaj, że w przypadku energooszczędności jest ważna również szczelność. Nie pozwól, żeby zimny wiatr ochładzał Twoje mieszkanie! Okna powinny zapewniać odpowiednią cyrkulację, dzięki temu nie będzie się skraplała na nich woda. Nieodpowiednia wentylacja może doprowadzić do rozwoju grzybów na ścianie, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Wybierając dobrej jakości okna dbasz o zdrowie, oszczędność energii i komfort swoich bliskich.

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem dla Twojego komfortu jest izolacja akustyczna. Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, szczególnie to docenisz. Ochrona przed hałasem poprawi jakość Twojego snu. Nie pozwól, aby głośne dźwięki przejeżdżających aut budziły Cię w nocy. Zadbaj o swój komfort i zaczynaj każdy dzień wypoczęty!

Zdecyduj się jakie aspekty są dla Ciebie najważniejsze. Podejmując decyzję zwróć również uwagę na wystrój swojego wnętrza. To pozwoli Ci wybrać okna do Twojego domu!

Jaka jest różnica między oknami PCV i drewnianymi?

Okna drewniane wymagają odpowiedniej konserwacji, ale dodają wnętrzu elegancji swoim klasycznym wyglądem. Doskonale wpasują się w tradycyjne wnętrze. Ramy drewniane są drogie, ale dzięki odpowiedniej konserwacji przetrwają wiele lat.

Czytaj więcej artykułów w serwisie


Czy wiesz, że...?

Okna PCV nie wymagają żadnej konserwacji, więc są całkowicie bezproblemowe. Występują w wielu wzorach i kolorach, dzięki temu świetnie dopasują się do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Z pewnością przetrwają wiele lat, ponieważ dobrze wykonane są bardzo wytrzymałe na upływ czasu. Czyszczenie jest bardzo proste i nie wymaga żadnych dodatkowych preparatów.

Okna PVC marki Oknoplast? Rzuć okiem

Marka Oknoplast działa na rynku od wielu lat. Przez ten czas zebrała doświadczenie niezbędne do świadczenia usług na najwyższym poziomie. Możesz mieć pewność, że wybierając ich produkty zadbasz o swój komfort i oszczędność energii.

W ich ofercie znajdziesz również drzwi tarasowe. Sprawdź już teraz!